Instalacje Sanitarne

Instalacje sanitarne są nieodłącznym elementem każdego obiektu budowlanego oraz stanowią ważny element zaspokajania codziennych potrzeb bytowych. Wszystkie instalacje wykonujemy w oparciu o najnowocześniejsze materiały i techniki instalacyjne.
industry-2632179_1280
Centralne ogrzewanie

Oferujemy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie montażu oraz wymiany instalacji centralnego ogrzewania. W ramach centralnego ogrzewania świadczymy również kompleksowe doradztwo dotyczące doboru odpowiedniej techniki grzewczej.

Realizujemy kompleksowy montaż instalacji centralnego ogrzewania począwszy od projektu technicznego, poprzez wykonanie instalacji, montaż kotła z niezbędnym oprzyrządowaniem, aż po uruchomienie instalacji. Świadczymy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji. W celu świadczenia usług najwyższej jakości gwarantujemy, że montowane przez nas zarówno urządzenia, jak również wykorzystywane materiały instalacyjne są w pełni nowoczesne i posiadają niezbędne atesty oraz certyfikaty.

Ciepła woda użytkowa

Instalacja ciepłej wody to bezpieczna i wygodna alternatywa dla gazowych podgrzewaczy wody. Wykonywane przez nas instalacje zapewniają nie tylko komfortowe korzystanie z ciepłej wody przez cały rok, ale są również gwarantem bezpieczeństwa. Podgrzewanie wody odbywa się bowiem w dedykowanym wymienniku ciepła zlokalizowanym poza nieruchomością.

Ciepła woda użytkowa pozwala wyeliminować indywidualne podgrzewanie wody z łazienek oraz kuchni, a ponadto poprzez wykorzystanie wody z miejskiej sieci ciepłowniczej mniejsza o co najmniej 20% emisję dwutlenku węgla w porównaniu do tradycyjnego systemu podgrzewania wody.

IMG_3297
IMG_2905
IMG_2909
ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe

Niskoparametrowe o wysokiej efektywności energetycznej ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe zapewnia mieszkańcom budynku zdecydowanie wyższy komfort termiczny niż tradycyjne systemy ogrzewania. Stała, utrzymująca się temperatura w połączeniu z brakiem ruchów konwekcyjnych tworzy doskonały i higieniczny klimat w pomieszczeniach.

Nowoczesna technologia umożliwia wykorzystywanie tego typu instalacji nie tylko w celach grzewczych, ale również w do chłodzenia pomieszczeń. Brak rozwarstwienia powietrza, przemieszczania się kurzu wraz z idealną różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem a temperaturą na zewnątrz wpływa nie tylko korzystnie na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

Przyłącza wodno - kanalizacyjne

Nie ulega wątpliwości, że każda nieruchomość musi zostać podłączona zarówno do sieci wodociągowej, jak i do sieci kanalizacyjnej. Oferujemy wykonanie przyłączy zarówno dla posesji prywatnych oraz firmowych.

Przed przystąpieniem do wykonania usługi każdorazowo przygotowujemy kompleksową wycenę w oparciu o przeprowadzoną wizję lokalną oraz po zapoznaniu się z gruntem i warunkami terenu. Wspieramy również naszych klientów w trakcie załatwiania niezbędnych formalności w spółce wodociągowej oraz w trakcie usług geodezyjnych. Zlecając wykonanie przyłączy naszej firmie zyskują Państwo pewność wysokiej jakości realizacji oraz wykonania przyłączy w oparciu o ścisłą i profesjonalną dokumentację.

centralne odkurzanie

Centralne odkurzanie jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla niewielkiego domku letniskowego, jak i dla dużych obiektów przemysłowych, które gwarantuje utrzymanie czystości w pomieszczeniach. Centralne odkurzanie to przede wszystkim wysoka jakość, ponieważ instalacja skutecznie zbiera nawet najmniejsze drobiny kurzu oraz usuwa je wraz z niebezpiecznymi dla zdrowia roztoczami na zewnątrz budynku.

Centralne odkurzanie ponadto nie generuje hałasu, który przeszkadza przy codziennych czynnościach oraz nie wymaga od mieszkańców niewygodnego i czasochłonnego sprzątania przy użyciu tradycyjnego odkurzacza, z którym trzeba przemieszczać się pomiędzy pomieszczeniami i piętrami w budynku.

Dzięki stosowaniu odpowiednio dobranych materiałów instalacyjnych i technik montażu gwarantujemy niezawodność na długie lata.

nAJCZĘSTSZE PYTANIA

Odpowiedź na to często zadawane pytanie brzmi: to zależy. Instalacja centralnego systemu próżniowego nie jest produktem gotowym ani towarem. Jest dostosowany do konkretnej nieruchomości domu potrzeb właściciela, dlatego koszt instalacji zależy od nakładu pracy oraz rodzaju i ilości akcesoriów oraz wyposażenia, które zostanie wybrane. Jeśli budujesz nowy dom, z przyjemnością umówimy się na spotkanie, omówimy Twoje potrzeby i zapewnimy bezpłatny kosztorys instalacji.

Jest to jeden z najczęściej powtarzanych mitów na temat ogrzewania i chłodzenia podłogowego. Prawda jest zupełnie odmienna. Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe nie generuje kurzu. Wynika to z faktu, że różnica temperatur pomiędzy podłogą a sufitem wynosi około 10 stopni. W przypadku ogrzewania tradycyjnego jest to różnica około 50 stopni. Ogrzewanie podłogowe powoduje, że cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu jest kilkukrotnie niższa, a to wpływa na brak unoszącego się kurzu. 

Jak najbardziej. Zasobnik CUW dobierany jest zawsze w taki sposób, aby zagwarantować użytkownikom swobodne korzystanie z wody użytkowej w takiej ilości w jakiej jest to potrzebne. Nie ma znaczenia również, czy z ciepłej wody korzysta się w więcej niż jednym pomieszczeniu w tym samym czasie. 

Żeby jednak prawidłowo określić zapotrzebowanie na wodę w danym budynku należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści przygotują szczegółową analizę wraz z wyceną kosztów.