Klimatyzacja

Klimatyzacja to jedna z najprostszych metod na zniwelowanie dyskomfortu termicznego w pomieszczeniach. Ogólnie przyjętym zadaniem klimatyzacji jest obniżanie temperatury powietrza w pomieszczeniach. Nowoczesne klimatyzatory mogą być jednak wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, pozwalających na nawilżenie powietrza, lub usuwanie z niego zanieczyszczeń oraz szkodliwych drobnoustrojów.
controlling-office-room-temperature-with-air-conditioning-remote-control-picjumbo-com (1)
NOWE STANDARDY KLIMATYZACJI

Ze względu na aktualnie obowiązujące przepisy wszystkie klimatyzatory produkowane przez firmy z którymi współpracujemy dostarczane są jako inweterowe rewercyjne pompy ciepła. Co to oznacza? 

Niewiele osób wie, że dzięki temu klimatyzatory mogą również służyć jako źródło ciepła (nawet jedyne) w małych budynkach, domach letniskowych czy obiektach tymczasowych, takich jak kontenery budowlane. Wszystkie montowane przez nas klimatyzatory są wysoce efektywne energetycznie, ciche i komfortowe. W naszej ofercie posiadamy systemy, które z pewnością spełnią oczekiwania zarówno klienta indywidualnego jak i komercyjnego. Nasz wykwalifikowany personel pomoże w doborze aplikacji zgodnie z oczekiwaniami. 

klimatyzacja2
klimatyzacja
klimatyzacja4
klimatyzacja3
NOWOCZENSY DESIGN - KONIEC KOMPROMISÓW

Doczekaliśmy się czasów, gdy klimatyzator nie jest już nieestetycznym elementem, które nie pasuje do starannej aranżacji pomieszczenia. Nowoczesne urządzenia nie wymagają kompromisu pomiędzy funkcjonalnością a wystrojem, wręcz przeciwnie same zachwycają zachwycają designem i mogą stanowić gustowny element wystroju pomieszczenia. 

Od czasu, gdy klimatyzatory przeniosły się z pomieszczeń biurowych do domów, mieszkań i hoteli projektanci coraz większą uwagę zwracają na wygląd zewnętrzny urządzeń. Klimatyzatory ścienne to nie tylko białe, plastikowe bryły. Dzisiejsze urządzenia posiadają smukłe obudowy, które mogą zostać wykonane ze szkła, metalu, drewna. Dodatkowo niektóre modele posiadają niezwykle efektywne oświetlenie led, które zadba o przyjemny klimat w pomieszczeniu. 

KLIMATYZACJA - DLACZEGO WARTO?
Zdrowie

Stosowanie klimatyzacji może być zalecane w przypadku osób, dla których upały są niebezpieczne ze względu na przykład na choroby związane z układem oddechowym. Nowoczesne urządzenia są wyposażone również w czujniki temperatury, wilgotności oraz zanieczyszczenia powietrza, dzięki czemu można monitorować jakość powietrza, którym się oddycha.

JAKOŚĆ POWIETRZA

Ważna jest nie tylko temperatura powietrza, ale również jego jakość. Nowoczesne klimatyzatory pobierają z zewnątrz nawet kilkaset metrów sześciennych powietrza na godzinę, a przepływające powietrze może być jonizowane. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że wraz z powietrzem do pomieszczenia dostana się szkodliwe drobnoustroje i wirusy.

KOMFORT TERMICZNY

Podstawowym zadaniem klimatyzacji jest zapewnienie komfortu termicznego zarówno w pracy, jak i w domu. Klimatyzacja dba o temperaturę powietrza nie tylko w lecie, ale również w zimie poprzez ogrzewanie pomieszczenia. Ogromną zaletą klimatyzacji jest ich natychmiastowe działanie oraz możliwość zaprogramowania temperatury.

poprawa jakości życia

Klimatyzacja w pomieszczeniach pozwala wyeliminować trudności w zaśnięciu w zbyt ciepłych i dusznych pomieszczeniach. Odpowiednia temperatura poprawia jakość snu, a co za tym idzie zwiększa wydajność w trakcie dnia. Nowoczesne klimatyzacje są wyposażone w tryb nocny, dlatego nie trzeba obawiać się głośnej pracy, która mogłaby przeszkadzać w zaśnięciu,

Najczęstsze pytania dotyczące klimatyzacji

Najlepszy system klimatyzacji to taki, który zapewni optymalny poziom komfortu w domu, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić pieniądze na rachunku za energię elektryczną, czyli system o wysokiej wydajności. Istnieje wiele różnych marek urządzeń klimatyzacyjnych i nie wszystkie marki są zbudowane tak samo.

Najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przed wyborem marki, jest firma, która dobierze odpowiednie urządzenie oraz wykona montaż. System klimatyzacji i ogrzewania w twoim domu jest tak dobry, jak jego instalacja. To instalacja określa, jak dobrze urządzenie będzie działać i jak długo będzie działać.

W Mucha Wentylacje gwarantujemy, że każda instalacja zostanie wykonana przez profesjonalistów profesjonalnych, którzy zaoferują najlepszą możliwą instalację.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o nowoczesnych urządzeniach.

Absolutnie. Klimatyzator, który ma zaledwie 10 lat, może być nawet o 60 procent mniej wydajny niż zupełnie nowa jednostka podstawowa. Dzisiejsze energooszczędne modele zapewniają znacznie więcej chłodzenia przy znacznie mniejszym zużyciu energii elektrycznej, utrzymując niskie koszty eksploatacji.

Tak. Profesjonalna konserwacja wykracza poza to, co może zrobić samodzielnie właściciel nieruchomości. Specjalista w szczególności sprawdzi poziom czynnika chłodniczego i oczyści cewkę parownika. Profesjonalny przegląd klimatyzatora raz lub dwa razy w roku pomoże również wykryć ewentualne problemy, gdy są jeszcze małe i łatwe do naprawienia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą serwisu.