Wentylacja Mechaniczna

Współczesne budownictwo charakteryzuje się dużą szczelnością budynków. W konsekwencji tradycyjna wentylacja grawitacyjna stała się niewystarczająca i nieefektywna energetycznie. Wentylacja mechaniczna jest doskonałym sposobem na zapewnienie komfortowych warunków powietrza w pomieszczeniach zarówno mieszkalnych jak i użyteczności publicznej.
Ponad 70 proc. naszego życia spędzamy w pomieszczeniach, dlatego odpowiednia jakość powietrza wewnętrznego (tzw. mikroklimat) ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia – zarówno w środowisku domowym jak i w pracy.
wentyalcja mechaniczna
MONTAŻ WENTYLACJI W ZAPLECZU SOCJALNYM ODLEWNI ŻELIWA
REKUPERACJA - NIŻSZE KOSZTY OGRZEWANIA

Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zwanego również rekuperacją, jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach przy minimalnych stratach energetycznych. Obecnie stosowane systemy wentylacyjne mają skuteczność odzysku ciepła na poziomie nawet 90%, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent. System wentylacyjny nawiewno-wywiewny gwarantuje powrót ciepła z powietrza, które bezpowrotnie ucieka w tradycyjnych systemach wentylacyjnych. 

Rekuperacja to nie tylko oszczędność, ale również inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie. Zastosowanie wentylacji mechanicznej pozwala utrzymać wymagany komfort termiczny, a także usunąć zanieczyszczenia powietrza.

wentyalcja mechaniczna4
20150904_105825
20170111_170745
ZAAWANSOWANE FUNKCJE I NOWOCZESNY DESIGN

Systemy oferowane przez Mucha Wentylacje są nowoczesne oraz efektywne, aby służyły nie tylko jako praktyczny dodatek, ale stanowiły również gustowny element wyposażenia. Wszystkie systemy, które projektujemy oraz montujemy można rozbudowywać o szereg zaawansowanych funkcji, które ułatwią kontrolowanie istotnych parametrów w pomieszczeniach, między innymi: temperaturę, wilgotność czy stężenie dwutlenku węgla.

ZALETY WENTYLACJI MECHANICZNYCH
Niższe rachunki za ogrzewanie

W wentylacji mechanicznej chłodne powietrze czerpane z zewnątrz jest ogrzewane w wymienniku ciepła rekuperatora. Dzięki temu mniej energii potrzeba do utrzymania temperatury w pomieszczeniach. Koszty ogrzania budynku mogą być niższe nawet o 50%.

Usuwanie wilgoci

Zastosowanie wentylacji mechanicznej pozwala wyeliminować problem zaparowanych okien czy luster w budynku, a jednocześnie zapobiega pojawieniu się pleśni.

Stała wymiana powietrza

Wentylacja mechaniczna zapewnia ciągły wywiew niezależnie od pogody. Dzięki temu z budynku usuwane jest zanieczyszczone i zużyte powietrze. Jednocześnie do pomieszczeń stale napływa świeże, filtrowane, pozbawione kurzu, pyłu i roztoczy.

Troska o zdrowie

Wentylacja mechaniczna nie tylko poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach, ale również wpływa pozytywnie na nasze zdrowie poprzez eliminację zanieczyszczeń z powietrza.

nAJCZĘSTSZE PYTANIA

Zapewnia całoroczną wentylację powietrza w całym domu, wraz z usuwaniem zużytego powietrza oraz zanieczyszczeń, a jednocześnie odzyskuje ciepło, które można pompować z powrotem do wnętrza.

Powietrze obciążone wilgocią jest usuwane z mokrych pomieszczeń, takich jak kuchnie i łazienki. Następnie ciepło z tego procesu jest odzyskiwane przez wymiennik ciepła, przekazywane do nowego filtrowanego źródła i wprowadzane do pomieszczeń w twojej nieruchomości, tworząc zdrowsze środowisko. 

Wentylacja mechaniczna znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu i zmniejsza zużycie energii.

W każdym budynku istnieje mnóstwo naturalnych pustek, które doskonale nadają się do ukrycia elementów instalacji,a my wiemy w jaki sposób je wykorzystać, aby całość prezentowała się estetycznie. Można ukryć część instalacji w przestrzeni na dachu, z tyłu zamontowanych szaf lub w gustownych „pudełkach”. Kreatywności nam nie brakuje. 

Zdarza się również, że niektórzy z naszych klientów chcą pokazywać konstrukcję, która może stanowić stylowy dodatek do wystroju współczesnego pomieszczenia. W takim przypadku dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie elementy instalacji efektywnie prezentowały się w pomieszczeniach. 

Kontrola wentylacji jest możliwa poprzez zainstalowany, intuicyjny panel sterowania. Jedyne, co zwykle należy zrobić to za pomocą odpowiednich przycisków zwiększyć wentylację, na przykład w trakcie intensywnego gotowania lub zgromadzenia większego grona osób.

Istnieje również możliwość zainstalowania kontrolera jakości, wyposażonego w monitory wewnętrzne i zewnętrzne, który będzie monitorował stan powietrza przez 24 godziny na dobę. Nowoczesne kontrolery posiadają również kartę SD lub zdalny monitoring, który przechowuje nawet dwuletnie dane oraz przypomni o konieczności konserwacji. 

W przypadku wentylacji mechanicznej z rekuperacją klient zyskuje również dodatkową kontrolę nad ogrzewaniem i chłodzeniem przestrzeni.